Rodzaje zastosowań
Profesjonalna doskonałość
Wybierz jedną z wielu usług, które pomogą Ci poczuć się bardziej komfortowo we własnej skórze.
Wybierz jedną z wielu usług, które pomogą Ci poczuć się bardziej komfortowo we własnej skórze.
Image is not available
Slider

Osocze bogatopłytkowe (Arthrex)

Osocze bogatopłytkowe (Arthrex)

Arthrex, czyli Spersonalizowana Terapia Komórkowa -zabieg z użyciem PRP (osocza bogatopłytkowego) wykorzystujący naturalne procesy gojenia i regeneracji tkanek organizmu. 

Arthrex wykorzystuje  substancje autologiczne pobrane od pacjenta (osocze bogatopłytkowe, PRP) w celu wywołania syntezy np. kwasu hialuronowego i kolagenu. Rezultatem zabiegu jest harmonijny proces regeneracji, który sprawia, że wyglądamy młodziej i bardziej świeżo. Skóra odzyskuje jędrność, umożliwiając skuteczne leczenie przeciwzmarszczkowe. Zabieg nie daje nienaturalnego ani sztucznego efektu, ponieważ proces odnowy skóry następuje stopniowo i sprawia wrażenie samoistnego.

Innowacyjny system Arthrex

Innowacyjny system pozwala na łatwe przygotowanie PRP o sprawdzonym i udowodnionym klinicznie działaniu, co przekłada się na bezpieczeństwo pacjenta i jakość zabiegu. Dzięki podwójnej strzykawce Arthrex® ACP®, przygotowanie i podanie PRP pacjentowi trwa zaledwie kilka minut (w przypadku użycia w ciągu 30 minut od pobrania krwi, zastosowanie antykoagulantu nie jest konieczne). Intuicyjny proces wymagający
niewielu czynności pozwala uniknąć błędów w zakresie podania. Ponieważ PRP uzyskane za pomocą systemu podwójnej strzykawki c nie
zawiera antykoagulantów, które ze względu na swój poziom pH mogą wywoływać podczas iniekcji nieprzyjemne uczucie pieczenia, jego podanie pacjentowi jest wyjątkowo mało bolesne.
 
System ten, stosowany z powodzeniem od wielu lat, pozwala uzyskać ok. 5-6ml PRP o 2,5 razy wyższym stężeniu płytek krwi w porównaniu do krwi pełnej, przy jednoczesnej separacji leukocytów i erytrocytów. Kliniczna skuteczność uzyskanego preparatu PRP (ACP) została
udowodniona między innymi w badaniu klinicznym fazy I zatwierdzonym przez FDA. Ponadto, literatura fachowa opisuje skuteczność podanego stężenia płytek krwi w zakresie stymulacji wydzielania autologicznego kwasu hialuronowego.

Jak przebiega terapia Arthrex?

Lekarz pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi, 15 ml,  celem wyizolowania płytek krwi (trombocytów) przy pomocy specjalnego systemu.  Następnie wstrzykuje je w miejsce poddawane terapii (np. skórę twarzy, linię włosów) w celu stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Płytki krwi zawierają czynniki wzrostu, które wspierają produkcję substancji chroniących komórki. Sposób, w jaki płytki krwi zamykają blizny i wspomagają proces gojenia, stymuluje jednocześnie regenerację oraz ogólny metabolizm komórkowy. Terapia trwa zazwyczaj krócej niż 30 minut, a dzięki zastosowaniu bardzo cienkich igieł niemal nie powoduje krwawienia. Ponieważ metoda wykorzystuje substancje autologiczne pobrane od pacjenta, zabieg jest bezpieczny i dobrze tolerowany.

Wskazania do leczenia przy pomocy Arthrex

 • Starzenie się skóry: poprawa elastyczności i efekt zwiększenia objętości skóry
 • Alopecia (całkowite łysienie dziedziczne): poprawa gęstości i pogrubienie włosów
 • Bliznowacenie: poprawa struktury blizny i redukcja nasilenia zmian
 • Rany (przewlekłe): stymulacja tworzenia nowej tkanki i przyspieszenie gojenia.

Umów sie na wizytę

 • Zadzwoń: 511 409 409

 • gabinet@lukaszkozak.pl

 • Adres:

  Gabinety As,
  Wojska Polskiego 227a
  71-256 Szczecin

 • Odnajdź mnie na:

© 2019 lukaszkozak.pl | Realizacja creativeforyou.pl & inspirationforyou.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone